آشنایی با دکتر محمد حافظی‌نژاد (فعال حوزه‌ی آموزشی)

اولین بار در اینستاگرام با دکتر محمد حافظی‌نژاد آشنا شدم، با کپشن «معلمان ژاپنی به اشتباهاتشان اعتراف می‌کنند.»

دکتر محمد حافظی نژاد کارشناسی ارشد  را در رشته‌ی «تکنولوژی آموزشی» گذرانده  و دکتری را مدیریت آموزشی. ایشان در زمینه «تدریس» فعالیت دارند. وبینارها، همایش‌های مختلفی برگزار می‌کنند.

«دوره‌ی نوابغ تدریس» اصلی‌ترین دوره‌ای ست که ایشان ارائه می‌دهند و متأسفانه من هنوز سعادت حضور در این دوره را پیدا نکردم. اما در وبینار رایگان قبل از برگزاری دوره بارها بارها شرکت کردم و کیفور شدم.

ایشان تجربه معلمی داشتند و سرد و گرم آن را چشیده‌اند. می‌پذیرند که سیستم آموزشی بیمارست اما معتقدند به بیمار نباید لگد زد. باید از آن مراقبت کرد، درمانش کرد. انگیزه معلمان برای تدریس نباید سلب شود.

دکتر محمد حافظی‌نژاد از دوستان دکتر محمد پیام بهرام‌ پور ست. در یکی از پست‌های اینستاگرامش درباره‌ی او چنین می‌گوید:«دوستی دارم که ناخودآگاه استاد صدایش می‌کنم. به شدت اهل یادگیری‌ است و هر آنچه می‌آموزد را عمل می‌کند. درک درستی از زمان دارد. تکنولوژی و آدم‌ها را می‌فهمد. او بیشتر از یک نفر است. محمد پیام بهرام پور دیروز کارهایی کرد که دیگران دوست نداشتن انجام دهند. تا امروز کارهایی بکند که دیگران نمی‌توانند انجام دهند. بدون هیچ مناسبتی می‌گویم دوستت دارم مرد بزرگ. می‌دانم هر کجا که باشی هوای ایران را داری.»

ایشان در سال ۲۰۱۷ با خانم ایوا پنتیلا که نابغه‌ی آموزش‌ست و استاد دانشگاه فنلاند‌ست دیدار داشته و از ایشان پرسیدند:«برخی مدارس خوب ایران سعی می‌کنند شبیه مدارس شما فعالیت کنند ولی بازهم نتیجه نمی‌گیرند. دلیل آن چیست؟

-در فنلاند اولویت اول کشور آموزش است. اگر جامعه آماده نباشد، بسترسازی لازم انجام نشود،  کپی برداری از سیستم آموزشی فاجعه‌ست. مدرسه‌ای در چین هم کپی‌برداری کرد که با مشکل برخورد.»

ایشان سخنران حرفه‌ای هستند. در مدارس مختلف ، همایش‌های گوناگون و دانشگاه‌های بزرگ کشور  نیز سخنرانی داشتند. دوره‌ی فن بیان ویژه‌ی مدرسان نیز برگزار می‌کنند.

به تولید سریال‌های کوتاه در زمینه تدریس پرداختند که برای تماشای آن پیشنهاد می‌کنم پیج ایشان را دنبال نمایید. در ماه‌های اخیر به فنلاند سفر کردند و از سیستم آموزشی آنجا گزارش‌هایی را ارائه دادند. وبیناری هم در این زمینه ارائه دادند. که خوشبختانه حضور داشتم و بی‌نهایت بهره بردم.

ایشان کتابی با عنوان«کلیدهای تدریس» دارند.

شعار ایشان«یاد بگیریم بهتر یاد بدهیم.»

ناگفته نماند که همسر بزرگوار ایشان سرکار خانم مریم معلمی‌زاده نیز مشاور قدری هستند.

وب سایت دکتر محمد حافظی‌نژاد:

https://raveshtadris.com/

صفحه اینستاگرام دکتر حافظی‌نژاد:

https://www.instagram.com/raveshtadris?igsh=NW14amRmb2dicGpi

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط
دسته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *