یواش‌های مصاحبه در راستای کسب و کار

⭕️اگر مجبور نباشید کار کنید« فرض کنید، در‌آمد فعلی را بدون کار کردن به شما بپردازند.» آیا باز هم کار خواهید کرد؟ 

استاد آقای مهدی رفیعی ( نقاش) در این باره گفت: «بله، از بیکاری رنج می برم ،کار جوهر مرد است، خصوصا برای تعلیم نقاشی که جنبه هنری دارد.»

آقای علی حدیدی( صنف چاپخانه داران) گفت: «بله، چون کار کردن خود باعث شخصیت و تفریح است.»

آقای مجید پورمنصف( صنف چاپخانه داران) گفت: «بله، من کار را دوست دارم و حاضر نیستم به هیچ بهایی آن را ترک کنم.»

آقای محسن طالقانی اصفهانی ( تولید کننده کفش)گفت: «بله، از آنجا که هر انسان می باید برای جامعه خود مفید باشد، چرا که دیگران هم با فعالیت و کوشش خود در رفاه و آسایش ما سهیم می باشند. »

آقای دکتر محمدرضا حدادی( پزشک) گفت: «بله، زیرا کار برای انسان فواید فراوانی دارد ، بهمان دلیل ذکر شده از فرسودگی آدمی جلوگیری می کند، به زندگی جهت می بخشد. »

آقای سید علی قلم ساز( تولید کننده مکمل های غذایی دام، طیور، آبزیان) گفت: «بله، چون برای مدت کوتاهی لذت دارد بعد تکراری می شود و زندگی بسیار یکنواخت پیش می رود.»

آقای امیر خراسانچی( رنگفروش نساجی- صنعتی) گفت: «بلی، صد در صد . چون در آمد بدون تلاش و کوشش معنی و مفهوم خود را ازدست می دهد و آن در آمد خرجش لذت بخش نیست.»

آقای رضا حدیدی( مدیر فروش) گفت: «بله، چون که انسان پس از تلاش به نتیجه می رسد.»

آقای ماشااله موسویان(بازاری) گفت: «بله، چون مدت ۴۰ سال عمرم  را در محل کارم بودم و به مردم عادت کردم.»

آقای سید حسین قلم ساز ( تولید کننده تخم مرغ خوراکی) گفت: «بله، زیرا آرامش را در کار کردن می بینم.»

آقای سید شهاب الدین میرمحسنی( فروشنده لوازم یدکی اتومبیل)گفت: 

«بله، زیرا من فردی هستم که به فعالیت علاقه خاصی دارم و دوست دارم در میان مردم بر تجارب شخصی و اجتماعی خود اضافه کنم، در دنیای ماشینی امروز که انسانها از فعالیت بسیار کمی برخوردارند اگر فعالیت جسمی و فکری نداشته باشیم پیر و فرسوده می شویم. »

آقای محمدرضا موسویان( بازاری) گفت: « خیر، چون طمع کار نیستم.»

از این فرصت می خواهم استفاده کنم، از شما بپرسم برای کسب و کار به چه مهارت‌هایی نیاز دارید؟ به چه نوع آموزشی برای کسب و کارتان نیاز دارید؟ ممکن آموزش مهارت‌ها را در اینترنت یا کتابخانه محله‌اتان پیدا کنید. دوستان و خانواده نیز منابع خوبی هستند. یک مربی برای خود در نظر بگیرید، کسی که کسب و کار مشابهی را راه اندازی کرده ست.

 وقتی به آرشیو یادداشت های گذشته نگریستم. با این مصاحبه رو به رو شدم. این یادداشت بخشی از مصاحبه‌ام از افراد مختلف در مقطع راهنمایی بود. شما برای  پرسش اصلی چه پاسخی دارید؟ 

✍🏻صدف پورمنصف

🏷️مصاحبه به شکل مکتوب با دستخط افراد موجود ست.

 

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *